Chardonnay (60%) i Bijeli pinot (40%), alk. 13,00 %
Vino slamnato žute boje sa zlatnom refleksijom. U nosu vrlo kompleksnog mirisa s naglašenim notama ananasa, citrusa i dinje, dok se u pozadini otvaraju note maslaca, tostiranih lješnjaka, finog drva i vanilije. Na nepcu djeluje bogato i koncentrirano, kremaste je teksture sa zrelijim kiselinama. Finale okusa je dugo i skladno. Slaže se sa jelima na bazi ribe iz pećnice, bijelih mesa, pernate divljači i teletine, a dobro se slaže i s poluodležanim sirevima.
Vinograd je smješten na zapadnoj strani centralne Istre u blizini grada Bale (na samom imanju Stancije Meneghetti). Vinogradi su podignuti na 2 km od Jadranske obale na visini od 45 m nadmorske visine, izloženi jakim temperaturnim promjenama i buri. Smješteni usred nezagađene prirode, okruženi šumom i divljim mediteranskim raslinjem. Naši vinogradi se obrađuju na ekološki održiv način, s dubokim poštovanjem prema prirodi, metodom Simonit & Sirch, drugim riječima, orezivanje je mekano, uvijek ručno, za cilj ima brigu o biljci kako bi se sačuvala i u poodmakloj dobi.
Tlo je crljenica (terra rosa), karakterističan tip zemljišta u ovom dijelu Istre. Crvene je boje zbog visokog postotka hidroksida i oksida željeza. Crvena zemlja oko Stancije Meneghetti u Balama je jaka i siromašna zemlja, bogatija kamenom nego zemljom, intenzivna i mineralna, bogata željezom, koje joj daje ne samo specifičnu nijansu crvene boje, intenzivnu i razigranu, već i jedinstvenu važnost i dugovječnost. Ta crvena zemlja udiše zrak s mora, miris mediteranske makije u čijoj se neposrednoj blizini i okruženju nalazi.
Berba kreće od kraja osmog do sredine devetog meseca. Vrši se ručno u kašete zapremine 40 kg. Prinos po trsu je 1 do max 1,5 kg grožđa.
Vinifikacija i dozrijevanje: ,,Mekano“ prešanje grožđa (cijeli grozdovi, bobice i peteljke). Potom se vrši taloženje mošta u inoks bačvama. Mošt se pretače u hrastove bačve od slavonskog hrasta zapremine 2000 l gdje se podvrgava najprije alkoholnoj fermentaciji (barrel fermented) i potom malolaktičnoj fermentaciji (jabučna kiselina prelazi u mliječnu kiselinu) i potom vino dozrijeva metodom stalnog kontakta s talogom i odumrlim kvascima (sur lie) uz stalno miješanje do samog filtriranja i punjenja vina u boce 10 mjeseci. Vino izlazi na tržište nakon dodatnih 6 mjeseci dozrijevanja u boci.